Hakkımızda

Kitab-ı Mukaddes Şirketleri bugün dünya üzerinde 204 farklı ülkede faaliyet göstermektedir. Amaçları, yeryüzünde konuşulan tüm dil ve lehçelere Kutsal Kitabı tercüme etmek ve insanların satın alabileceği bir fiyattan kendilerine sunmaktır.

Kutsal Kitap veya en azından bir bölümü, Şirketimiz kanalı ile, 31 Aralık 2016 itibariyle dünya üzerinde konuşulan 6500'ün üzerinde dil ve lehçeden 3225'ine tercüme edilmiştir. Bu sayı ile dünya nüfusunun %90'ına ulaşılmıştır. Kitab-ı Mukaddes Şirketleri, kalan 3000 üzerinde dil ve lehçe için çalışmalarını halen sürdürmektedir.

Kutsal Kitap dışında Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları da Kitab-ı Mukaddes Şirketi'nden temin edebilirsiniz.


Kitabı Mukaddes Şirketi
P.K. 252 Beyoğlu 34421 İstanbul, Türkiye
Telefon: +90 212 512 4445
E-mail: bilgi@kitabimukaddes.com

Tarihçe

Dünya üzerinde 204 farklı ülkede faaliyet gösteren Kitabı Mukaddes Şirketleri’ne ilham veren 1800 yılında Kuzey Galler Bölgesinde 40 km’lik bir yürüyüş yapan 15 yaşındaki Mary Jones adında bir kız olmuştur.

Mary’nin en büyük arzusu kendi Kutsal Kitap’ına sahip olmaktır. Çünkü sadece evine 3 km mesafedeki bir çiftlikte Kutsal Kitap okuyabilmektedir. Mary Jones bunu için tam 6 yılda 17 Şilin biriktirebilmiştir. Kutsal Kitap satın alabileceği en yakın yer evine 40 km mesafedeki Bala’dır ve orada bile temin edebileceği kesin değildir. Vadiler, nehirler ve tepeleri yalınayak aşarak Bala’da Kutsal Kitap satan tek kişiyi, Thomas Charles’ı bulur. Ancak onun da elindeki tüm örnekler satılmış veya ayırtılmıştır. Mary çok üzülür. Bunu gören Bay Charles başkası için ayrılmış kopyalardan birini ona verir ve düşünmeye başlar. Şehrin Ruhani Kurulu ile birlikte Galler Bölgesinde Mary Jones gibi kişilerin Kutsal Kitap ihtiyaçlarını karşılamak üzere İngiliz ve Ecnebi Kitabı Mukaddes Şirketi’nin kurulmasına önayak olur. Mary Jones’un sabrı ve kararlılığı kendine ait bir Kutsal Kitap’a sahip olduğu gün ödüllendirilmiştir.

Onun bu davranışı kendisi gibilerin Kitabı Mukaddes Şirketleri aracılığıyla Kutsal Kitap’a daha kolay ulaşabilmesine vesile olmuştur.

Türkiye’deki Kitabı Mukaddes Şirketi de 1820 yılında bu hareketin bir devamı olarak kurulmuş ve bugüne kadar özellikle çeviri alanında faaliyetlerini sürdürmektedir.